Logotypy EOG

Projekt współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji

Logo Stowarzyszenia Mocni Razem Realizator projektu

Zadbaj o dobry start+niespodzianka

Zadbaj o dobry start+niespodzianka

Ścieżka zawodowa

Czas tak szybko mija, a Ty masz poczucie, że stoisz w miejscu. Znasz to? Brakuje Ci czasu na rozwój zainteresowań, nie mówiąc już o rozpoczęciu planowania swojej przyszłej ścieżki zawodowej.

Jeśli chcesz czerpać satysfakcję z pracy, realizować się w niej, a nie tylko zarabiać na życie i odliczać dni do weekendu czy urlopu, już dziś pomyśl o swoich zawodowych oczekiwaniach.

Zazwyczaj w pracy spędzamy większą część dnia, dlatego tak ważne jest, żeby robić to, co rozwija, przynosi satysfakcję i jest dla nas atrakcyjne.

Zobacz, w jaki sposób możesz codziennie znaleźć czas na rozwój w obszarze, który Cię interesuje i z którym wiążesz swoją przyszłość zawodową. W pierwszej kolejności określ swoje zainteresowania – zastanów się, w jakim miejscu widzisz się za kilka lat, jaka praca sprawiłaby Ci satysfakcję?

Poniżej przedstawiam Ci kilka pomysłów na to, co możesz zrobić, żeby każdego dnia być o krok bliżej do Twojej wymarzonej pracy:

  • Zainstaluj na swoim smartfonie aplikację do nauki języków obcych i zajrzyj do niej kilka razy w ciągu dnia, np. czekając w kolejce lub na autobus.
  • Obserwuj wartościowe profile w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z informacjami z branży, która Cię interesuje.
  • Wyszukaj w sieci artykuły z interesującego Cię obszaru wiedzy – czytaj je systematycznie i rób notatki.
  • Podczas drogi do szkoły albo na uczelnię, czytaj książki lub słuchaj audiobooków.
  • Słuchaj podcastów podczas wykonywania rutynowych czynności, np. sprzątania, makijażu, czy spaceru z psem.
  • Zapisz się na webinar – to taki wykład, w którym możesz wziąć udział siedząc w swoim domu z kubkiem ciepłej herbaty.
  • Powtarzaj, wykorzystując krótkie bloki czasowe, np. 5-10 minutowe.
  • Załóż zeszyt i notuj to, czego się uczysz, żebyś mógł po pewnym czasie powrócić do tych informacji. Zapisuj też wszelkie nowe źródła wiedzy, tytuły książek, nazwiska osób, które mogą przydać Ci się w przyszłości.

Na koniec mam dla Ciebie NIESPODZIANKĘ.

Przygotowałam kurs online, w którym pokazuję jak znaleźć czas na naukę. Kurs zajmuje tylko 10 minut. Zobacz, że przy wykorzystaniu nowych technologii, nauka staje się czymś naprawdę prostym i przyjemnym – poszerza horyzonty, powiększa krąg znajomych o podobnych zainteresowaniach oraz zapewnia dobry start na przyszłej ścieżce zawodowej.

PRRZEJDŹ DO KURSU